Trener

Martin Daliga

Martin Daliga picture

Dr inż. Martin Daliga, absolwent MBA i ekspert w zakresie inżynierii wymagań, analizy biznesowej, zarządzania procesami biznesowymi w obszarze Lean Six-Sigma, Product Owner i SCRUM Master dla wielu inicjatyw projektowych, jako niestrudzony propagator przywództwa sytuacyjnego Kennetha Blancharda skutecznie zarządzał zespołami interdyscyplinarnymi. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat pracował z zespołami (ponad 200-osobowymi) realizującymi projekty o budżetach sięgających ponad 30 mln zł. Pełnił szereg funkcji i ról w największych polskich przedsiębiorstwach. Najbardziej dumny jest z udziału swojego zespołu w projektach związanych z optymalizacją procesów biznesowych i kreowaniu wartości w klastrach ICT i zwiększaniem konkurencyjności przy wykorzystaniu praktyk Agile. Działał na rynku międzynarodowym (Polska - Niemcy) doradzając wielu organizacjom w obszarze rozwojowym IT. Posiada ponad 5-letnią praktykę doradczą w kreowaniu wartości biznesowych i zarządzania projektami. Certyfikaty międzynarodowe: MBA, PO, PSM, Agile DSDM, PRINCE2, MsP, MoP, REQB, IBAQB, Six Sigma Black Belt i Six Sigma Champion. Ostatnio pełnił funkcję Prezesa Kolejowych Zakładów Łączności w Bydgoszczy oraz Członka Zarządu NMG S.A. koncentrując swoją uwagę na optymalizacji działań przychodowych, produktowych i rozwijaniu sprzedaży produktów na rynkach międzynarodowych.

Co robię na codzień?

Prowadzę projekty optymalizacyjne ukierunkowane na wdrażanie praktyk Agile i Lean Management w Knowlegde Management & Development Centre i Brombergmann.

Dlaczego lubię szkolić?

Transferowanie wiedzy i doświadczeń jest moją inspiracją do odkrywania tego co aktualnie nie dostrzegam i jest motywacją do doskonalenia.

Powiązane treści