Trener

Rafał Wojdan

Rafał Wojdan picture

Absolwent kierunku Metody Ilościowe w Ekonomii i Systemy Informacyjne w Szkole Głównej Handlowej oraz International Management na Tilburg University w Holandii. Swoją przygodę z danymi rozpoczął w firmie Groupon jako Business Intelligence Analyst dla regionu EMEA. Następnie pracował w SAS Institute i odpowiadał za realizację projektów analitycznych i BI, głównie dotyczących zagadnień Customer Intelligence oraz Text Analytics. Z Big data zmierzył się w Allegro, gdzie zajmował się zagadnieniami dotyczącymi systemów rekomendacji, wektoryzacji języka oraz machine learningu. Obecnie jako Senior Machine Learning Engineer oraz Data Science Team Leader w Sotrender, w ramach projektów R&D, zgłębia tematy NLP i computer vision. Edukuje, gdy tylko może, na tech talkach, konferencjach czy studiach podyplomowych. Od niedawna również trener Machine Learningu w Sages.

Co robię na co dzień?

Data Science Team Leader i Senior Machine Learning Engineer w Sotrender. Zajmuje się tworzenie modeli do Natural Language Processing'u (NLP oraz budowanie funkcjonalności opartych na modelach machine learning.

Dlaczego lubię szkolić?

Lubię dzielić się wiedzą i promować rozwiązywanie problemów z pomocą machine learningu. Szkolenia pozwalają poznać ciekawe osoby, spojrzeć na zagadnienia z innej strony czy zmierzyć się z nowymi wyzwaniami biznesowymi, z którymi uczestnicy stykają się na co dzień w swojej pracy.