Trener

Adam Roman

Adam Roman picture

Jestem profesorem nadzwyczajnym w Instytucie Informatyki i Matematyki Komputerowej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jestem wykładowcą z ponad 15-letnim stażem. W 2015 roku habilitowałem się w naukach technicznych w zakresie informatyki. Prowadzę badania w obszarze nauczania maszynowego oraz testowania i jakości oprogramowania - w szczególności interesuje mnie testowanie mutacyjne oraz efektywne techniki projektowania testów. Jestem autorem szeregu artykułów oraz monografii z zakresu testowania. W swojej karierze zawodowej pracowałem jako Principal Analyst w firmie lastminute.com (Sabre) oraz współpracowałem z innymi firmami w zakresie projektów R&D związanych z zapewnianiem jakości oprogramowania oraz analizy danych. Posiadam certyfikaty ISTQB (Full Advanced) oraz ASQ Certified Software Quality Engineer. Prowadzę szkolenia ISTQB z zakresu testowania: Foundation, Advanced Test Analyst, Advanced Technical Test Analyst, Model-Based Tester, Agile Tester. Ponadto, jestem ekspertem w zakresie: technik testowania, sztucznej inteligencji/nauczania maszynowego, teorii prawdopodobieństwa i statystyki, informatyki teoretycznej. Współpracując z Sages przeszkoliłem programistów i testerów z wielu firm, m.in. Samsung i Fara Polska, a także z administracji państwowej.

Co robię na co dzień?

Jestem pracownikiem naukowym w Instytucie Informatyki i Matematyki Komputerowej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prowadzę badania w zakresie nauczania maszynowego oraz testowania i jakości oprogramowania - w szczególności interesuje mnie testowanie mutacyjne oraz efektywne techniki projektowania testów.

Dlaczego lubię szkolić?

Jestem wykładowcą z ponad 15-letnim stażem. Zawsze lubiłem dydaktykę, a największą przyjemność sprawia mi to, gdy student/uczestnik szkolenia zrozumie jakieś trudne zagadnienie, które jestem w stanie wytłumaczyć prostym językiem.

Powiązane treści