Dofinansowania
W realizacji naszych szkoleń stosujemy Standard Usługi Szkoleniowej Polskiej Izby Firm Szkoleniowych oraz system zarządzania jakością zgodny z wymaganiami normy ISO 9001:2015 w zakresie organizacji i prowadzenia usług szkoleniowych w zakresie IT (zobacz certyfikat). Jesteśmy firmą wpisaną do rejestru instytucji szkoleniowych w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie pod nr 2.14/00133/2019.

- KFS
- BUR (PARP)
- Kompetencje dla sektorów (PARP)
- Pożyczka na kształcenie
- Kredyt na szkolenie
Dofinansowanie na szkolenie z KFS
Krajowy Fundusz Szkoleniowy to forma wsparcia finansowego umożliwiająca dofinansowanie szkoleń dla pracowników i pracodawców w celu uaktualnienia oraz uzupełnienia kwalifikacji zawodowych niezbędnych do funkcjonowania na rynku pracy. Pieniądze pozyskane na szkolenia z KFS stanowią pomoc de minimis. W 2022 roku na dofinansowanie przeznaczono pulę prawie 224 milionów złotych. Pamiętaj: w pierwszej kolejności sprawdź w swoim Urzędzie Pracy, czy nabór wniosków został uruchomiony i do kiedy potrwa.
Kto może skorzystać?
O dofinansowanie mogą ubiegać się prowadzące działalność na terenie Polski firmy, urzędy, fundacje zatrudniające pracowników na umowę o pracę oraz osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą i zatrudniające na umowę o pracę co najmniej jedną osobę. Nie ma znaczenia na jaki rodzaj umowy o pracę zatrudnieni są pracownicy korzystający z kształcenia wspieranego środkami KFS oraz czy jest to praca na pełen, czy część etatu. Dofinansowanie udzielane jest na zasadzie pomocy de minimis, czyli bezzwrotnego wsparcia dla przedsiębiorstw przez państwo.
Kwota dofinansowania
Pracodawca może uzyskać aż 80% dofinansowania do szkoleń i egzaminów podnoszących kompetencje jego pracowników. Mikroprzedsiębiorstwa zatrudniające do 10 osób mogą uzyskać 100% dofinansowanie. Kwota, która przypada do wykorzystania na jednego pracownika nie może przekroczyć 300% przeciętnego wynagrodzenia, wynosi ok 12 000 PLN (netto).
Kiedy złożyć wniosek
Wsparcie może być przyznane tylko przed rozpoczęciem kształcenia, dlatego wniosek należy złożyć z odpowiednim wyprzedzeniem do Powiatowego Urzędu Pracy właściwego ze względu na siedzibę pracodawcy albo miejsce prowadzenia działalności. Termin na rozpatrzenie wniosku wynosi 30 dni. Należy mieć na uwadze, że ilość środków jest ograniczona a o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku decyduje nie tylko poprawność wypełnionych dokumentów, ale i kolejność zgłoszeń.
Ważne
Wzory wniosków i formularzy są dostępne do pobrania na stronach Powiatowych Urzędów Pracy. W przypadku pytań lub wątpliwości związanych z wypełnieniem wniosku, należy zwrócić się o pomoc do doradcy klienta danego PUP-u.

Wybierz szkolenie

Wypełnij wniosek

Złóż wniosek do PUP
Zaczekaj na decyzję PUP-u

Podpisz umowę z PUP

Podpisz umowę z Sages

Sprawdź czy otrzymałeś środki na konto firmy
Zrealizuj szkolenie

Opłać szkolenie
Dostarcz do PUP-u dokumenty dotyczące przeprowadzonego szkolenia