Trener

Mateusz Danioł

Mateusz Danioł picture

Jest programistą aplikacji mobilnych z bogatym doświadczeniem w pracy z systemami iOS oraz Android, a także inżynierem R&D. Doświadczenie zdobywał w projektach badawczo-rozwojowych związanych z medycznym internetem rzeczy, przetwarzaniem obrazów, nawigacją medyczną oraz urządzeniami ubieralnymi i Edge AI. Z tej tematyki uzyskał tytuł doktora na Akademii Górniczo-Hutniczej, gdzie pracuje naukowo w tematach związanych z szeroko pojętym wykorzystaniem urządzeń mobilnych w medycynie (mHealth) we współpracy z uniwersytetami m.in. z Norwegii, Francji, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii. Autor patentów związanych z technologiami mobilnymi i medycznym internetem rzeczy. Jako nauczyciel akademicki dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, prowadząc kursy dotyczące aplikacji mobilnych w medycynie oraz ich modeli biznesowych. Jest zwolennikiem praktycznego podejścia do edukacji, kładąc nacisk na przygotowanie studentów do realnych wyzwań, z jakimi mogą się spotkać w przyszłości zawodowej.

Co robię na co dzień?

Pracuję jako inżynier R&D realizując projekty związane z technologiami mobilnymi dla firm z branży medycznej, pracuję także naukowo oraz uczę studentów.

Dlaczego lubię szkolić?

Lubię szkolić przede wszystkim z trzech powodów. Po pierwsze - szkolenia traktuję jako okazję do poznania wspaniałych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Po drugie - bardzo lubię przekazywać wiedzę, staram rozwijać się również w tej dziedzinie, poznawać nowe metody i techniki. A po trzecie - ucząc kogoś - samemu się rozwijamy, jest to doskonała okazja do poszerzenia horyzontów, do poznania pytań których być może sami nigdy nie zadaliśmy, a także wymiany doświadczeń z grupą.