Stacja IT - złap pociąg do kodowania

Agata Kuźma
Chief Marketing Officer
Ikona kalendarza
21 czerwca 2016

Polska branża IT rozwija się nadzwyczaj prężnie, w związku z czym firmy i instytucje intensywnie poszukują nowych pracowników i specjalistów. Ofert pracy jest mnóstwo, lecz rąk do pracy --- szczególnie tych wykwalifikowanych --- wciąż zbyt mało. Stare technologie ustępują miejsca coraz to nowszym a firmy nie nadążają za zmianami. Nieustannie rodzą się nowe pomysły, tworzą ciekawe startupy pokazujące jak może wyglądać Przyszłość przez duże “P”. Technologie i związany z nimi postęp są na wyciągnięcie ręki, trzeba jednak wiedzieć jak w maksymalny sposób wykorzystać zasoby własnego zespołu przy jednoczesnej minimalizacji czasu poświęconego na szukanie właściwej ścieżki i zdobywanie nowych umiejętności.

Warsztaty Stacji IT gwarantują szybki start z nowymi technologiami wszystkim tym, którzy nie maja czasu samodzielnie szukać dokumentacji, przykładów, rozwiązywać podstawowych problemów i zastanawiać się nad optymalnym warsztatem. W przypadku tematów szerokich przybliżają dany obszar, pokazują wady i zalety oraz zarysowują jego złożoności. W trakcie warsztatów uczestnicy zdobywają praktyczną wiedzę z danego tematu oraz poznają najlepsze opcje dalszego rozwoju w jego obszarze. Wstąp na Stację i sprawdź się w nowej technologii bez ponoszenia dużych kosztów oraz nawiąż nowe znajomości na stopie prywatnej lub/i biznesowej!

Czym jest Stacja IT?

Stacja IT to miejsce spotkań ekspertów branżowych, profesjonalistów, którzy nieprzerwanie podnoszą swoje kompetencje, trenerów, przedsiębiorców i twórców startupów, a także osób dopiero wchodzących na rynek pracy. Swoim zasięgiem obejmujemy obecnie 4 miasta: Warszawę, Łódź, Kraków oraz Trójmiasto. Swoimi działaniami mamy nadzieję wspierać budowanie kompetencji kadr w Polsce, a w szczególności przyczynić się do wzrostu efektywności i innowacyjności krajowej branży IT. Unikalny skład osobowy i doświadczenie partnerów powoduje, że możemy zbliżać ze sobą świat biznesu, ośrodki naukowe i centra kompetencyjne, aby przekuwać wiedzę w realną wartość uczestników naszych przedsięwzięć.

warsztat1.webp

Kto może zostać członkiem Stacji IT?

Do dołączenia do grona członków Stacji w szczególności zachęcamy programistów, administratorów, architektów, analityków, testerów, managerów, kierowników projektów oraz trenerów i konsultantów IT. Staramy się żeby zakres wydarzeń był zróżnicowany w taki sposób, aby każdy znalazł w naszym kalendarzu spotkań coś dla siebie.

Kim są nasi prowadzący?

Wydarzenia Stacji mają najczęściej charakter kilkugodzinny lub w ogóle całodniowy, dlatego zdajemy sobie sprawę jak ważne jest w takim przypadku posiadanie odpowiednich kompetencji zarówno twardych jak i miękkich przez trenera/prelegenta. Zależy nam na tym, aby warsztaty były dobrze przygotowane nie tylko pod kątem merytorycznym, ale także organizacyjnym. Naszymi prowadzącymi są zazwyczaj trenerzy-praktycy lub specjaliści, którzy przeszli coaching trenerski, podczas którego dowiedzieli się jak prowadzić warsztaty aby maksymalizować zadowolenie uczestników. Jeżeli jesteś ekspertem w swojej dziedzinie i chcesz spróbować swoich sił w charakterze prelegenta, zgłoś do nas swój temat, a my zajmiemy się Twoim odpowiednim przygotowaniem!

warsztat2.webp

Ile to kosztuje?

Każdy wartościowy warsztat wymaga starannego przygotowania i poświęcenia swojego cennego czasu, dlatego od uczestników pobierana jest składka, z której opłacimy przede wszystkim wysiłek prowadzącego, lunch i inne koszty niezbędne do realizacji warsztatu. Nadwyżki z wejściówek inwestujemy w dalszy rozwój Stacji. Jeżeli do organizacji dołącza do nas partner, wówczas wydarzenie staje się bezpłatne dla uczestników. Bardzo byśmy chcieli aby z czasem nic nie stawało na przeszkodzie do zdobywania wiedzy i wszystkie wydarzenia Stacji były darmowe, dlatego liczymy na to, że nasza inicjatywa zdobędzie uznanie także wśród większych instytucji, które zdecydują się wesprzeć nasz projekt.

Miejsce na Twoją inicjatywę

Organizujesz wydarzenie otwarte o tematyce IT i szukasz sprawdzonej lokalizacji? Udostępnimy Ci za darmo nasze sale w Warszawie lub pomożemy znaleźć lokal wśród współpracujących z nami coworkingów. Sprawdź jak możemy Cię wesprzeć.

stacja.webp

Przeczytaj także

Ikona kalendarza

4 czerwiec

Dni Użytkowników systemu Omega-PSIR 2024 już za nami

Druga edycja Dni Użytkowników systemu Omega-PSIR była skierowana do władz i pracowników ponad 45 Bibliotek uczelni wyższych oraz inst...

Ikona kalendarza

16 maj

Wdrożenie systemu Omega-PSIR w Uniwersytecie Medycznym w Warnie

W maju 2023 roku firma Sages miała zaszczyt podpisać umowę na pierwsze zagraniczne wdrożenie systemu Omega-PSIR z Uniwersytetem Medyc...

Ikona kalendarza

23 kwiecień

Chatbot w e-commerce: Jak stworzyć narzędzie, które rozumie klientów?

Odkryj, jak chatboty AI rewolucjonizują e-commerce, wspierając zakupy i komunikację z klientami dzięki zaawansowanym algorytmom i int...