Sages z Diamentem Forbesa dla najszybciej rozwijających się firm

Zespół Sages
Ikona kalendarza
6 lutego 2023

Sages został wyróżniony miejscem na liście Diamentów Forbesa. Jest to tytuł przyznawany najdynamiczniej rozwijającym się polskim firmom.

Nie jest to nasz pierwszy diamentowy rok. Od lat prowadzimy szkolenia indywidualne i dedykowane dla firm z zakresu programowania. Sprawdź jakie referencje wystawiają nam nasi klienci (w tym liderzy w swoich branżach) w zakładce O NAS.

Masterclass-banery-na-strony-kursow-1200x200-KZ-

To już 15. edycja rankingu przygotowanego przez redakcję magazynu Forbes, wspólnie z firmą Dun & Bradstreet. Cel rankingu to przede wszystkim zidentyfikowanie najdynamiczniej rozwijających się polskich firm w poszczególnych regionach, które osiągnęły najwyższy średni roczny wzrost wartości.

Firmy wyceniane były na podstawie oficjalnych danych z lat 2017-2021, w których skład wchodzi między innymi: poziom sprzedaży, zysk netto, zapasy, wartość majątku trwałego, należności, jak również nakłady na inwestycje.

W 2021 r. diamentowe firmy wypracowały przychody ze sprzedaży na poziomie 424 mld zł, których zyski wyniosły ok. 41,8 mld zł.

Mazowieckie to lider polskich przemian i najszybciej rozwijający się region Polski. Zarejestrowanych jest tu ponad 19 proc. krajowych przedsiębiorstw i co roku przybywa nowych. W 2021 r. blisko 70,8 tys. przedsiębiorców zarejestrowało tu swój biznes. Tu także jest najwięcej diamentowych firm, stanowią one 20,73 proc. z listy. Mazowieckie to zagłębie Diamentów. Najwięcej jest ich w Warszawie – 1584, a w regionie aż 2450.

Przeczytaj także

Ikona kalendarza

17 maj

Investor Data Room - analiza danych startupu w R Shiny
Data Room to narzędzie służące do udostępniania kluczowych informacji o firmie, których potrzebują inwestorzy lub potencjalni partner...
Ikona kalendarza

19 kwiecień

Przegląd i porównanie algorytmów klasyfikacyjnych w Pythonie
Sztuczna inteligencja, w tym algorytmy oparte o głębokie sieci neuronowe stają się w ostatnim czasie coraz bardziej popularne. Genera...
Ikona kalendarza

23 marzec

5 istotnych kompetencji miękkich Scrum Mastera
Scrum – słowo, które ostatnimi czasy w IT jest odmieniane przez wszystkie przypadki. Można powiedzieć, że jest to jedno z najbardziej...