Collabothon 2021 coraz bliżej! Powiedz “Aloha!” hackathonowi Commerzbanku

Karolina Zadroga
Ikona kalendarza
23 czerwca 2021

W tym roku Sages znów bardzo aktywnie uczestniczy w organizacji konkursów i wyzwań w obszarze IT, a w szczególności w kontekście zastosowania metod sztucznej inteligencji. Zostaliśmy partnerem hackathonu Collabothon. Podczas wydarzenia zorganizujemy własne wyzwanie, dotyczące generowania języka naturalnego.

Collabothon to trzydniowy hacathon organizowany przez łódzki oddział Cormmerzbanku, który w tym roku doczekał się pierwszej polskiej edycji. Odbędzie się on w dniach 7-9 lipca 2021 roku. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w jednym z czterech wyzwań, przygotowanych przez partnerów i zawalczyć o nagrody o łącznej wartości €20 000.

Jak już wspomnieliśmy, mieliśmy przyjemność zorganizować własne wyzwanie. W tym konkretnym wyzwaniu wysiłek zespołu realizującego zadanie koncentrować się będzie na wsparciu osób z niepełnosprawnościami, konkretnie polegać będzie na opracowaniu metody automatycznego generowania opisów dla takich elementów nietekstowych w dokumentach, jak tabele i zestawienia. Zwycięzcy tego wyzwania otrzymają szkolenie pt. Foundations of Text Mining and Natural Language Processing. Dodatkowo w ramach hackathonu zorganizujemy również webinary z następujących tematów:

  • Azure Cognitive Services
  • Sentiment analysis
  • Goal-oriented chatbots using open-source stack

Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Rejestracja potrwa do 2 lipca 2021 roku. To będą aż 3 dni intensywnego programowania z wykorzystaniem szeroko dostępnych API, platform oraz nowoczesnych technologii. Wydarzenie połączy koderów, przedsiębiorców, ludzi z FinTech, gwiazdy ideacji, superbohaterów UX i fanatyków danych. Więcej informacji znajduje się na stronie Collabothonu.

W tym miejscy warto wspomnieć, że opórcz udziału w Colabothonie organizujemy również już piątą edycję konkursu PolEval, którego tematyka dotyczy wyzwań z zakresu przetwarzania języka naturalnego. Zaproponowane w tym roku wyzwania to:

  • odtwarzanie interpunkcji w tekście pochodzącym z metod rozpoznawania mowy,
  • automatyczna ewaluacji jakości tłumaczenia maszynowego,
  • poprawianie wyników metod OCR.

Korzyścią dla uczestników tego konkursu jest nie tylko możliwość pokazania swoich umiejętności i obiektywnego udowodnienia, że przygotowane rozwiązanie jest najlepsze wśród zgłoszonych, ale także nagrody pieniężne.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy zarówno do udziału w Collabothonie, jak i konkursie PolEval.

Przeczytaj także

Ikona kalendarza

17 maj

Investor Data Room - analiza danych startupu w R Shiny
Data Room to narzędzie służące do udostępniania kluczowych informacji o firmie, których potrzebują inwestorzy lub potencjalni partner...
Ikona kalendarza

19 kwiecień

Przegląd i porównanie algorytmów klasyfikacyjnych w Pythonie
Sztuczna inteligencja, w tym algorytmy oparte o głębokie sieci neuronowe stają się w ostatnim czasie coraz bardziej popularne. Genera...
Ikona kalendarza

23 marzec

5 istotnych kompetencji miękkich Scrum Mastera
Scrum – słowo, które ostatnimi czasy w IT jest odmieniane przez wszystkie przypadki. Można powiedzieć, że jest to jedno z najbardziej...