Collabothon 2021 coraz bliżej! Powiedz “Aloha!” hackathonowi Commerzbanku

Karolina Zadroga
Ikona kalendarza
23 czerwca 2021

W tym roku Sages znów bardzo aktywnie uczestniczy w organizacji konkursów i wyzwań w obszarze IT, a w szczególności w kontekście zastosowania metod sztucznej inteligencji. Zostaliśmy partnerem hackathonu Collabothon. Podczas wydarzenia zorganizujemy własne wyzwanie, dotyczące generowania języka naturalnego.

Collabothon to trzydniowy hacathon organizowany przez łódzki oddział Cormmerzbanku, który w tym roku doczekał się pierwszej polskiej edycji. Odbędzie się on w dniach 7-9 lipca 2021 roku. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w jednym z czterech wyzwań, przygotowanych przez partnerów i zawalczyć o nagrody o łącznej wartości €20 000.

Jak już wspomnieliśmy, mieliśmy przyjemność zorganizować własne wyzwanie. W tym konkretnym wyzwaniu wysiłek zespołu realizującego zadanie koncentrować się będzie na wsparciu osób z niepełnosprawnościami, konkretnie polegać będzie na opracowaniu metody automatycznego generowania opisów dla takich elementów nietekstowych w dokumentach, jak tabele i zestawienia. Zwycięzcy tego wyzwania otrzymają szkolenie pt. Foundations of Text Mining and Natural Language Processing. Dodatkowo w ramach hackathonu zorganizujemy również webinary z następujących tematów:

  • Azure Cognitive Services
  • Sentiment analysis
  • Goal-oriented chatbots using open-source stack

Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Rejestracja potrwa do 2 lipca 2021 roku. To będą aż 3 dni intensywnego programowania z wykorzystaniem szeroko dostępnych API, platform oraz nowoczesnych technologii. Wydarzenie połączy koderów, przedsiębiorców, ludzi z FinTech, gwiazdy ideacji, superbohaterów UX i fanatyków danych. Więcej informacji znajduje się na stronie Collabothonu.

W tym miejscy warto wspomnieć, że opórcz udziału w Colabothonie organizujemy również już piątą edycję konkursu PolEval, którego tematyka dotyczy wyzwań z zakresu przetwarzania języka naturalnego. Zaproponowane w tym roku wyzwania to:

  • odtwarzanie interpunkcji w tekście pochodzącym z metod rozpoznawania mowy,
  • automatyczna ewaluacji jakości tłumaczenia maszynowego,
  • poprawianie wyników metod OCR.

Korzyścią dla uczestników tego konkursu jest nie tylko możliwość pokazania swoich umiejętności i obiektywnego udowodnienia, że przygotowane rozwiązanie jest najlepsze wśród zgłoszonych, ale także nagrody pieniężne.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy zarówno do udziału w Collabothonie, jak i konkursie PolEval.

Przeczytaj także

Ikona kalendarza

7 grudzień

Już teraz weź udział w konferencji Dotnet Summit 2023 (online)!

Już tej jesieni, 18 grudnia 2023 roku odbędzie się Dotnet Summit 2023 (online), tym razem w formie konferencji online!

Ikona kalendarza

7 listopad

Nawyki skutecznego testera

Jakie są najważniejsze nawyki oraz umiejętności testera, które powinny być rozwijane oraz pielęgnowane? Stań się lepszym testerem, al...

Ikona kalendarza

13 listopad

Poznaj język Julia i zakochaj się w analizie danych

Odkryj potęgę języka Julia! Stworzony dla obliczeń naukowych i analizy danych, Julia zapewnia wydajność i elastyczność. Dowiedz się w...